centrumdruku.bielawa@gmail.com

Zadzwoń do nas

515 522 409 / 795 739 839

Obserwuj nas

Druk cyfrowy DTG

Jedną z najpopularniejszych technik znakowania odzieży jest druk cyfrowy DTG, który z niezwykła precyzją i dokładnością oddaje nawet drobne elementy projektu.

Doskonale nadaje się do druku wielokolorowych zdjęć. Za pomocą druku bezpośredniego DTG znakuje się głównie odzież bawełnianą:

Technika druku cyfrowego, w przypadku najpopularniejszych obecnie maszyn elektrofotograficznych, bardzo przypomina sposób pracy drukarki laserowej, chociaż nieporównywalnie przewyższają jakością i szybkością przygotowania wydruku. Wykonywane koszulki DTG w kolorystyce CMYK są w bardzo dobrej jakości oraz mają perfekcyjne odwzorowanie kolorów. Maszyna do drukowania jaką wykorzystujemy w naszej firmie to model Kornit Storm II, jednej z najbardziej prestiżowych marek na świecie. Dzięki temu możemy zapewnić Państwu najwyższą jakość produkcji.

Nadruk DTG - specyfika zdobienia

Zastanawiasz się czym jest nadruk DTG? Spieszymy z odpowiedzią! Druk DTG, czyli “Direct to Garment” to popularna metoda nadruku bezpośredniego wykonywana za pomocą profesjonalnej drukarki. Metoda polega na naniesieniu konkretnego obrazu lub grafiki na tkaninę bezpośrednio z komputera. Nadruk cyfrowy z niezwykłą dokładnością przenosi nawet najdrobniejsze szczegóły i przejścia tonalne oraz niuanse kolorystyczne na tkaninę. Dzięki temu, że ten proces nie przewiduje konieczności wcześniejszego przygotowywania projektu (w przeciwieństwie do, np. haftu komputerowego) możliwy jest spersonalizowany nadruk już od jednej sztuki. Nadruki DTG wykonuje się na tkaninie bawełnianej lub bawełnianej z domieszką elastanu lub wiskozy. W naszym sklepie możesz zamówić wysokiej jakości nadruki cyfrowe nie tylko w dużej ilości, ale również w pojedynczych egzemplarzach. 

Możliwości druku DTG

Nadruk DTG posiada wiele różnych zalet i przydatnych zastosowań. Jednak trwałość i atrakcyjność efektu końcowego zależy od kilku czynników, a mianowicie od rodzaju sprzętu, farb i użytej do druku tkaniny oraz indywidualnych umiejętności osób wykonujących zlecenie. Nasz sklep korzysta z nowej oraz niezwykle wszechstronnej drukarki Brother GTXpro Bulk. Jest to szybki i bardzo wydajny model, który idealnie sprawdza się tak w przypadku druku masowego, jak i do krótkich różnorodnych nakładów. Optymalna wysokość głowicy automatycznie zatrzymuje się, gdy podajnik jest zdecydowanie zbyt blisko głowicy oraz dba o odległość między głowicą i podajnikiem zapewniającą jak najlepszą jakość druku. Dodatkowo, drukarka posiada ulepszoną przemysłową głowicę do białego atramentu oraz tryb szybkiego druku, który przyspiesza drukowanie o 10%. To wszystko skutkuje zwiększona trwałością i jakością produktów oraz szybszą realizacją zamówień przy stosunkowo niskich kosztach nadruku. Możliwe jest również wykonanie jednego próbnego druku dla sprawdzenia efektu na tkaninie i podjęcia ewentualnych zmian. Nadruk DTG wykonywany na naszej nowej drukarce DTXpro Bulk idealnie sprawdza się w przypadku produkcji masowej dla różnego typu sklepów, agencji, zakładów pracy lub instytucji. Różnego typu spersonalizowane produkty, takie jak koszulki z nazwiskami i stanowiskami poszczególnych pracowników czy też inne akcesoria typu torby z wybraną grafiką lub obrazem to ciekawe dodatki, które wpływają na budowanie charakteru i rozpoznawalności marki. Sprawdzają się one również jako upominki z okazji jubileuszu firmy, świąt, odniesienia konkretnych sukcesów lub imprez okolicznościowych czy też jako prezenty stanowiące upamiętnienie innych istotnych wydarzeń. Nadruk cyfrowy na koszulkach, torebkach czy nawet butach to również świetny pomysł na oryginalny prezent dla najbliższej osoby.

Kiedy warto zdecydować się na nadruk DTG?

Nadruk cyfrowy na koszulkach i innych akcesoriach jest szczególnie polecany, jeśli zależy Ci na umieszczeniu pełnokolorowej grafiki, gdyż ta metoda znane jest ze swojej wyjątkowej dokładności i perfekcyjnego odwzorowania kolorów. Warto również podkreślić, że jest to druk dla zabieganych, gdyż jego wykonanie zajmuje bardzo mało czasu. Ponadto, nadruk DTG jest przyjazny dla środowiska, gdyż minimalizuje zapasy materiałów, a w przypadku jasnych tkanin zapewnia przepuszczalność powietrza.

Transfer DTF

Transfer DTF to przeniesienie cyfrowego obrazu wydrukowanego w technologii pigmentowej na podłoże tekstylne. Stosując specjalną folię oraz sypki klej można przenieść wydrukowany obraz przy uzyciu prasy termicznej. Folie Vesline DTF to podstawowy nośnik do transferów DTF. Folia dostępna jest w formacie arkuszy A3 w wersji jedno i dwustronnej mat oraz rolek w formacie 0,6 m x 100m. Rekomendowaney klej to proszkowy klej termoaktywny URET-8020 o rozmiarze ziarna 80-200 µm, nadający elastyczność i rozciągliwość nadruku.

Technologia DTF – najważniejsze korzyści

Produkcja transferów DTF pozwala na pominięcie lub zredukowanie niedogodności towarzyszących nadrukom bezpośrednim na tekstyliach. W przypadku DTF koszulki nie wymagają wcześniejszego pokrycia pretreatmentem, a nadruk jest mniej wrażliwy na jakość bawełny, na którą jest aplikowany. Kolejną zaletą transferów DTF jest możliwość aplikacji na tekstylia inne niż bawełna, tj. poliestry i różne mieszanki. Ograniczeniem nie jest również kształt zdobionego produktu – przy użyciu odpowiedniej prasy termicznej możemy zaaplikować transfer DTF np. na czapkach z daszkiem, co jest bardzo trudne w druku DTG. Produkcja transferów umożliwia wydruk wielu niewielkich obrazów w jednym czasie. Ponadto, transfer DTF jest tańszy od wydruku w technologii DTG takiej samej wielkości, a jednocześnie jest bardziej elastyczny.

Koszulki